آفاقدر جهان چه میگذرد؟نهادهای بین‌المللی

انجمن ملی مشاوره جذب دانشگاه

انجمن ملی مشاوره جذب، در سال 1937 تشکیل شد و هم‌اکنون بیش از 13000 عضو متخصص از سراسر جهان دارد که به دانشجویان برای انتخاب دانشگاه برای ادامه تحصیلات تکمیلی کمک می­کنند. انجمن توسط اعضای دارای رأی خود اداره می‌شود و علاوه بر هیئت‌مدیره، 10 کمیته دائمی، کمیته موقت و شورای رؤسای وابسته دارد.

انجمن متعهد به حفظ استانداردهای اخلاقی و اجتماعی در میان متصدیان فرآیند جابجایی دانشجویان بین‌­المللی است و در طول سال‌­های فعالیت طولانی خود، اصول اخلاق حرفه­‌ای را برای فعالیت مؤسسات جذب دانشجو تعریف کرده است(Statement of Principles of Good Practice (SPGP)).

انجمن در سطح قانون­‌گذاری، آموزش، مشاوره و شبکه‌سازی به دولت آمریکا جهت هدایت فعالیت­‌های مؤسسات جذب، کمک کرده است. مشاوره­‌ها و تصمیمات این انجمن در مورد چگونگی قانون‌­گذاری در مورد فعالیت مؤسسات جذب بر فضای جذب دانشجوی بین‌­المللی در آمریکا بسیار تأثیرگذار است. چنانچه در سال 1951 به دلیل تخلفات زیاد مؤسسات جذب، استفاده از مدل درآمدی بر پایه کمیسیون را ممنوع اعلام کرد. همچنین از سال 2013 به بعد، با افزایش رقابت جهانی در جذب دانشجویان بین‌­المللی، نسبت به فعالیت مؤسسات بر پایه کمیسیون، با شرط پاسخگویی، شفافیت و صداقت موسسات جذب تجدید نظر کرد.


­National Association for College Admission Counseling (NACAC)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا