درباره ما

برنامه آفاق «ارتقاء جذب و تقویت همکاری با دانشجویان بین‌المللی در ایران»، برنامه‌‌ای با مشارکت انجمن دیاران و پژوهشکده سیاست‌گذاری دانشگاه صنعتی شریف می‌باشد. در این برنامه تیم پژوهشی و ترویجی بر موانع سیاستی، فرهنگی و اجتماعی جذب دانشجویان بین‌الملل در دانشگاه‌های ایران و تداوم همکاری علمی، تکنولوژیک و اقتصادی فارغ‌التحصیلان با ایران تمرکز خواهد کرد.

حضور دانشجویان بین‌الملل در دانشگاه‌های ایران علاوه بر اینکه پاسخی به بحران «صندلی‌های خالی» در دانشگاه‌ها خواهد بود، دستاوردهای علمی، اقتصادی، فرهنگی و سیاسی قابل توجهی نیز برای کشور خواهد داشت. در این بین بر اساس پژوهش‌ انجمن دیاران تحقق این مهم با موانع سیاستی جدی مواجه است و از سوی دیگر فضای عمومی جامعه و محیط دانشگاه‌ها در رده‌های مختلف اساتید، کارمندان و دانشجویان چندان پذیرای دانشجویان بین‌المللی نمی‌باشد.

اهمیت این موضوع در توسعه نظام آموزش عالی کشور که در چند سال گذشته تحت عنوان کلی «بین‌المللی‌سازی دانشگاه‌ها»  مورد توجه سیاست‌گذاران این حوزه بوده است ما را بر آن داشت تا به صورت تخصصی تلاشی برای تسهیل حضور و زیست این دانشجویان در ایران و توانمندسازی دانشگاه‌ها در مواجهه با حضور این دانشجویان را سامان دهیم.

با شماره تماس 02166036325 (پژوهشکده سیاست‌گذاری دانشگاه شریف) و از طریق ایمیل‌های Contact_us@afaghprogram.ir و Afaghprogramspri@gmail.com می‌توانید بیشتر با ما ارتباط باشید.

    This form uses Akismet to reduce spam. Learn how your data is processed.

    دکمه بازگشت به بالا