آفاقاخباریادداشت‌ها و اخبار

میثم حیدر، فالکائوی لبنانی در مشهد پزشکی می‌خواند

به گزارش “ورزش سه”، حالا میثم حیدر که گل رنگین‌کمانی‌اش در جام رمضان مشهد حسابی در اینستاگرام سر و صدا به پا کرده، احتمال می‌دهد به خاطر این گل در امتحان دانشگاه پاس نشود!
با او در حالی صحبت کوتاه و جالبی داشتیم که از مشهد خبر رسیده که سرمربی تیم ملی لبنان به دنبال شماره میثم حیدر است. به همین بهانه گفتگوی جذابی با میثم ترتیب دادیم که پیشنهاد می‌کنیم اصلا فرصت خواندن آن را از دست ندهید.

*میثم چه می‌کنی با توجهاتی که به تو جلب شده؟
– اصلا نمی‌دونم خودم شوکه هستم. فردا امتحان دارم ولی همه حواسم رفته به جواب دادن به دایرکت‌ها و پیام‌ها. گوشیم داره منفجر می‌شه
* چه امتحانی داری؟
– پزشکی خانواده. من دانشجوی ترم ۱۱ هستم.
* این گل مربوط به چه روزیه؟
– سه‌شنبه هفته قبلhttps://video.varzesh3.com/embed/250606


* لهجه مشهدی هم گرفتی کامل؟
– آره یکم با لهجه عربی‌م قاطی شده(می‌خندد)
* در بازی‌های جام رمضان حضور دارید هنوز؟
– دیشب بازی داشتیم که ۰-۲ باختیم اما چون تیم حریف به جای دو بازیکن، سه بازیکن جدید وارد لیست کرده بود به احتمال زیاد حذف می‌شن و ما جاشون رو می‌گیریم.
* پست‌های اینستاگرامت نشون می‌داد که توی لبنان هم حرفه‌ای بازی کردی.
– بله من از ۲۰۱۱ حرفه‌ای بازی کردم و در تیم الاهب لبنان حضور داشتم که حتی قهرمان ای‌اف‌سی کاپ آسیا هم شد. من در فینال لیگ لبنان روی نیمکت نشسته بودم. تیم ملی لبنان هم دعوت شدم ولی ACL پاره کردم و موفق به حضور نشدم و بعد از آن هم که به ایران آمدم چون از فوتبال خیلی در لبنان کسب درآمد ممکن نبود.


* پزشکی خواندن در ایران نیاز به سطح زیادی از مطالعه دارد. تو از اول در لبنان درس و ورزش را با هم پیگیری می‌کردی؟
– من از سن خیلی پایین پیشنهاد داشتم ولی پدرم اجازه نمی‌داد در نهایت به شرط معدل بالا اجازه داد بروم. شاگرد اول شدم و دیگر فوتبال را رها نکردم.
* الان چندساله هستی؟
– ۲۵ سال.
* از بازیکنان فعلی لبنان با کسی همبازی بودی؟
– با محمد قدوح شماره ۱۱ تیم ملی لبنان پنج سال هم‌تیمی بودیم که الان در الزورا بازی می‌کند. بیشتر بازیکنان یا هم‌تیمی‌ام بودند یا جلوی آنها بازی کردم.
*بازتاب انتشار این ویدیو در لبنان چطور بود؟
– خیلی زیاد. همه تبریک می‌گویند و صحبت‌هایی مبنی بر دعوتم به تیم ملی فوتسال هم انجام شد و شماره‌ام را یکی از خبرنگاران فوتبال لبنان برای انتقال به سرمربی تیم ملی گرفت ولی خب کماکان منتظر تماس او هستم.

* تو فوتسال حرفه‌ای بازی کردی؟
– نه هیچ وقت، فقط تیم دانشگاه. یک اعترافی هم بکنم یک‌بار تقلبی برای یک تیم در مسابقات استانی مشهد بازی کردم (می‌خندد) چون قانون مسابقات اجازه نمی‌داد بازیکن خارجی در تیم‌ها بازی کنند و من به جای یک بازیکن ایرانی که عماد بود بازی کردم.
* چندسال پیش؟
– چهارسال پیش. ترم چهار و پنج بودم.
*میثم وضعیت تحصیلی‌ات در دانشگاه چطوره؟ معدلت چنده؟
– خداروشکر عالیه. معدلم ۱۷ است ولی فکر کنم با مردودی امتحان فردا افتضاح بشه همه چی!
* فکر می‌کنی بعد از پخش شدن این گل، توی مشهد پیشنهاداتی دریافت بکنی؟
– اگر بیاد استقبال می‌کنم ولی بعید می‌دونم چون معمولا ترجیح می‌دن که بازیکنای باتجربه جذب کنن باشگاه‌های ایران.
* از نظر فیزیکی آمادگی کامل داری؟
– آره اوکی هستم. اضافه وزنی ندارم خداروشکر.
* اهل کدوم شهر لبنانی؟
– من بیروت زندگی می‌کنم ولی اصالتا اهل شهر جبیل هستم.
* چندوقت یک‌بار به ایران می‌ری؟ این مدت حضوری درس خواندی یا آنلاین؟
– من فقط یک ترم از آنلاین استفاده کردم. باقی ترم‌ها ایران بودم. چهار ماه در لبنان آنلاین خواندم ولی الان کارآموزی شده و دیگه نمی‌تونم غیرحضوری بخونم.


* بازی ایران لبنان رفتی ورزشگاه؟
– نه چون یک سال و هفت ماه از رفتنم به لبنان گذشته بود عید رو برگشتم لبنان و ایران نبودم.
* به نظرت تیم ملی لبنان مشکلش چیه؟ مربی باید عوض کنید دوباره؟
– نه ما مشکل مربی نداریم. بیشتر بخاطر اهمیت ندادن مسئولان به فوتبال دچار ضعفیم. مثلا در بسکتبال ازیکنان خیلی خوبی داریم ولی خب به فوتبال اهمیت نمی‌دهند و بیشتر زمین‌های چمن کشور ما مصنوعیه و دو سه تا زمین طبیعی بیشتر نداریم. بازیکنامون تا مصدوم می‌شن دیگه رسیدگی‌ای بهشون نمی‌شه. حتی تو بازی ایران لبنان هم دیدید چمن ورزشگاه کشورمون سبز نبود و زرد بود. وضعیت شرم‌آوری بود.
* وقتی ایران اومدی استقبال چطور بود؟ هزینه‌های تو در ایران به عهده کیه؟
– من بخاطر شاگرد اول شدنم و نمرات بالا از طرف دولت لبنان بورسیه شدم. مردم ایران خیلی استقبال خوبی از من داشتند و برخورد بسیار خوبی باهام داشتند.
* در پایان حرفی با مخاطبا داری؟
– از شما تشکر می‌کنم و اینکه من در کامنت‌های زیادی اشاره کردم که لبنانی هستم و ایرانی نیستم، دلیل اینکار خدای‌نکرده بی احترامی به ایران نبود. ایران وطن دوم منه و واقعا اغراق نیست اگر بگم از کشور خودم بیشتر دوستش دارم اما چون پاسپورت لبنانی دارم و شهروند ایران نیستم، گفتم که لبنانی‌ام که دروغ نگفته باشم.

گفت‌و‌گو: امیرحسام رنگچیان

گرد آورنده
امیرحسام رنگچیان
منبع
ورزش سه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا